mieszkanie na wynajem czy to dobra inwestycja

Czy mieszkanie na wynajem to dobra inwestycja

Eksperci coraz częściej przekonują nas do zakupów mieszkań i apartamentów pod wynajem. Wskaźnik wynajmujących mieszkania Polaków jest dość niski, sięga około 4%. Natomiast w pozostałych krajach Europy Zachodniej jest on bliski 50%.

Zakup mieszkania pod wynajem jest bezpieczną, długoterminową inwestycją kapitału.

Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania przeznaczonego na wynajem

Najczęściej zakup mieszkania na wynajem dokonywana jest ze zgromadzonych wcześniej oszczędności. Jednak przy zakupie mieszkania, również tego przeznaczonego na wynajem warto skorzystać z kredytów hipotecznych zamiast inwestować własne pieniądze. Obecnie kredyt hipoteczny na mieszkanie jest jedną z najtańszych na rynku usług kredytowych. Jednak banki wymagają również wkładu własnego przy udzieleniu kredytu. Na obecną chwilę jest około 10% wartości mieszkania. Przygotowując mieszkanie pod wynajem musimy również przygotować środki, które przeznaczymy na urządzenie i dostosowanie mieszkania do potrzeb najmu. Jest to następne 10% wartości inwestycji.

Jakie mieszkanie kupować pod wynajem

Obecnie najczęściej poszukiwane są mieszkania o stosunkowo niewielkich metrażach (maksymalnie do 45-50 metrów kwadratowych). Najlepszym wyborem jest mieszkanie dwupokojowe lub kawalerka. Bardzo ważne jest aby były to mieszkania rozkładowe, z oddzielnymi pokojami. Szukajmy mieszkań, które będą pokaźniej wygodne w użytkowaniu przez naszych najemców. Unikajmy pokojów przechodnich. Przed wyborem mieszkania warto zastanowić się dla kobo będzie ono przeznaczone. Inne mieszkania chcą wynajmować studenci a inne młode rodziny z małymi dziećmi.

 

mieszkanie dla studentów

 

Mieszkanie na wynajem z rynku wtórnego czy od dewelopera

Kierując się względami ekonomicznymi bardziej powinniśmy interesować się mieszkaniami z rynku wtórnego. Mieszkania takie są znacznie tańsze, co pozwoli nam wynająć mieszkanie w dobrej cenie i nie będzie problemu ze znalezieniem najemcy. Koszt wynajmu mieszkania deweloperskiego będzie wyższy i może to ograniczy ilość chętnych aby wynająć to mieszkanie.

Niezwykle ważnym czynnikiem przy wyborze mieszkania jest lokalizacja. Mieszkanie z rynku wtórnego możemy kupić z bardzo dobrą lokalizacją i to często w atrakcyjnej cenie. Deweloperzy natomiast budując nowe osiedla często znajdujące się na obrzeżach miast nie zapewniają na początku niezbędnej infrastruktury.

Dobrym wyborem jest zakup mieszkania nieco starszego w atrakcyjnej cenie i przeznaczeni na remont większej kwoty. Bardzo często i tak ta kwota okaże się być niższą niż ta jaką wydalibyśmy na zakup nowego mieszkania deweloperskiego.

Coraz częściej na rynku pojawiają się inwestycje deweloperskie skierowane właśnie do osób, które chcą zainwestować w mieszanie, apartament pod wynajem. Najlepszym przykładem są apartamenty nad morzem i w górach. Większość nowo powstających inwestycji w miejscowościach nadmorskich takich jak Kołobrzeg, Ustka, Sopot czy Mielno posiada umowy z firmami zajmującymi się wynajem i pełną obsługą apartamentów. Świetnym przykładem jest wielka inwestycja dewelopera Firmus w Mielnie, czyli Apartamenty Dune Mielno.

Wysokość czynszu

Wielkość czynszu za mieszkanie jest zależna od naprawdę wielu czynników. Ważne tu są lokalizacja, rodzaj budownictwa, standard wykończenia, wielkość miasta. Już od dawna wiadomo, że mieszkania w dużych miastach są droższe, szczególnie w centrum miasta odnosi się to również do cen najmu. Duże miasta dają nam również większe możliwości znalezienia najemców.

Podsumowując zakup mieszkania na wynajem przy odpowiednich parametrach inwestycji przyniesie nam godziwy zysk. Planując odpowiednio, wcześniej cały proces inwestycji, warto również skorzystać z pomocy profesjonalistów przy znalezieniu atrakcyjnego mieszkania oraz formy finansowania.

Lokalizacja jest bardzo ważna

Lokalizacja mieszkania lub apartamentu, który kupujemy w celach zarobu jest bardzo ważna. Lokalizacja ma bardzo duży wpływ na cenę nieruchomości. Jeśli kupujesz mieszkanie z myślą o późniejszym wynajmie to dobra lokalizacja apartamentu dać możliwość uzyskania lepszej ceny za wynajem i pozwoli łatwiej znaleźć chętnych najemców.

Apartament wakacyjny w dobrej lokalizacji, blisko centrum, blisko dobrej restauracji bardzo to pewno inwestycja, która gwarantuje pewny zysk.

Zobacz również:

Pini Miloo

Najnowsza Kolekcja Mebli Dziecięcych Pinio Miloo , która Przekształca Pokoje w Krainy Wyobraźni

Pinio Miloo – Gdzie Marzenia Spotykają Design W sercu każdego dziecka kryje się świat pełen wyobraźni i magii. Kolekcja mebli dziecięcych Pinio Miloo została stworzona, aby ten świat stał się jeszcze piękniejszy. Każdy element kolekcji, wykonany z najwyższej jakości materiałów, stanowi unikalne połączenie funkcjonalności i estetyki, tworząc przestrzeń, która inspiruje i zachęca dzieci do kreatywnej zabawy. Kluczowe Elementy Kolekcji: MilooCzytaj dalej

agencja nieruchomości koszalin

Czy warto kupować mieszkanie za pośrednictwem agencji nieruchomości

Agencja nieruchomości przez wielu uważana jest za zło konieczne, przez pozostałą część uważane za potrzebne ogniwo pomiędzy sprzedającymi i kupującymi. Agencje nieruchomości od lat są istotnym uczestnikiem rynku nieruchomości. Wśród ofert biur nieruchomości dominują wprawdzie mieszkania z rynku wtórnego, jednak również deweloperzy coraz częsciej korzystają z usług firm pośrednictwa nieruchomości. Wiele osób decydujących się na zakup mieszkania stają przed trudnym wyborem – kupować mieszkanie bezpośrednio,Czytaj dalej