mieszkanie remont

Czy warto remontować mieszkanie przed sprzedażą

Wiele osób które chcą sprzedać mieszkanie decyduje się na jego remont aby podnieść jego wartość i uzyskać ze sprzedaży większą kwotę. Czy jest to opłacalne, postaramy się przedstawić obiektywnie wszystkie plusy i minusy.

Mieszkanie do remontu

Wiele osób poszukujących mieszkania, deklaruje że: „stan mieszkania nie jest ważny, bo i tak urządzimy je po swojemu”. Jednak bardzo często po przedstawieniu mieszkania w „kiepskim stanie” rezygnują z zakupu. Dlatego przed przygotowaniem oferty sprzedaży naszego mieszkania warto je odświeżyć. Nie jest tu mowa o wykonaniu generalnego remontu, który naprawdę może wygenerować wielkie koszty. Chodzi bardziej o przygotowanie mieszkania do sprzedaży tak aby zachęcić klienta do jego zakupu.

Decydując się na remont mieszkania przed sprzedażą nie musimy tego robić samodzielnie. Na rynku jest wiele firm oferujących usługi typu: Home Staging (przygotowanie mieszkania do sprzedaży) lub typowych firm remontowo-budowlanych, które oferują kompleksowy lub częściowy remont mieszkania. Nie ma tu reguły, który wybór będzie lepszy.

Obecnie coraz więcej osób szukając mieszkania poszukuje lokalu gotowego do zamieszkania, wymagającego najwyżej niedużych poprawek i małego dostosowania do nowego lokatora.mieszkanie remont

Koszty remontu mieszkania

Nie można określić dokładnie kosztów takiego remontu, ponieważ są one zależna od naprawdę wielu czynników (obecnego stanu mieszkania, oczekiwanego efektu, kosztów materiałów budowlanych, itp)

Należy jednak pamiętać, że ceny te są tak samo zróżnicowane jak ceny wyposażania nowego mieszkania czyli mogą się wahać od 200zł/m2 do nawet kilku tysięcy za m2.

Planowanie remontu

Nie róbmy remontu spontanicznie, warto wszystko wcześniej zaplanować tak aby nie ponieść zbędnych kosztów, nie kupować nie potrzebnych materiałów itp. Dużo wcześniej warto zaplanować kolejne etapy remontu tak aby nie zapomnieć o wymianie starej instalacji elektrycznej lub wodociągowej a dopiero później zadbać o jakość tynków i kolorów ścian.

Prezentacja mieszkania

Zaraz po remoncie, kiedy chcemy wystawić na sprzedaż mieszkanie warto zadbać o profesjonalną sesje zdjęciową tak aby przedstawić wszystkie plusy naszego mieszkania. Dobry fotograf odpowiednio zaplanuje sesję dopierze oświetlenie i oczywiście nie oszukujmy się dokona lekkiej korekty zdjęć. Bardzo popularny stał się również wirtualny spacer po obiekcie tak aby przyszły nabywca mógł sobie obejrzeć układ mieszkania i każde z pomieszczeń z osobna. Taka prezentacja mieszkania pozwoli ograniczyć do minimum wizyty potencjalnych nabywców, którzy już w progu drzwi mówią: „dziękuję ale wyobrażałem to sobie inaczej”. Dlatego warto skorzystać tutaj z pomocy doświadczonych pośredników tak aby ułatwiać sobie moment poszukiwania i prezentacji mieszkania. Prawie każda większa agencja nieruchomości oferuje usługi związane z Home Stagingiem, remontem i fotografią nieruchomości.

Zobacz również:

agencja nieruchomości koszalin

Czy warto kupować mieszkanie za pośrednictwem agencji nieruchomości

Agencja nieruchomości przez wielu uważana jest za zło konieczne, przez pozostałą część uważane za potrzebne ogniwo pomiędzy sprzedającymi i kupującymi. Agencje nieruchomości od lat są istotnym uczestnikiem rynku nieruchomości. Wśród ofert biur nieruchomości dominują wprawdzie mieszkania z rynku wtórnego, jednak również deweloperzy coraz częsciej korzystają z usług firm pośrednictwa nieruchomości. Wiele osób decydujących się na zakup mieszkania stają przed trudnym wyborem – kupować mieszkanie bezpośrednio,Czytaj dalej

Meble do kuchni.

Kuchnia to serce każdego mieszkania bądź domu. Spędzamy w niej dużo czasu w ciągu dnia – nie tylko na gotowaniu. Jakie meble do kuchni? Niezależnie od tego czy Twoje mieszkanie wyposażone jest jedynie w aneks kuchenny czy też kuchnia jest osobnym pomieszczeniem – warto dołożyć wszelkich starań, aby przestrzeń ta była nie tylko funkcjonalna i praktyczna, ale i atrakcyjna podCzytaj dalej