mieszkania koszalin

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania?

Zakup mieszkania jest procesem  skomplikowanym i wieloetapowym. Wybieramy miejsce, w którym przez najbliższych kilka, a nawet kilkanaście lat będziemy spędzać większość swojego wolnego czasu. Warto zastanowić się, na co powinniśmy zwracać uwagę podczas poszukiwań naszego wymarzonego „M”.

Lokalizacja mieszkania

W każdej z miejscowości jedne dzielnice uważane są za lepsze inne za nieco gorsze. Bardzo często takie oceny wpływają na ceny mieszkań w tej lokalizacji. Bardzo ważna jest infrastruktura czyli szkoła, przedszkole, sklepy oraz dobry dojazd. Coraz częściej zwracamy też uwagę na parkingi i garaże ponieważ każdy z nas posiada już przynajmniej jeden samochód.

Szukając mieszkania dla siebie i swojej rodziny na pewno zwrócimy uwagę na zwrócimy uwagę na infrastrukturę drogową czy nie będziemy narażeni na codzienne korki, czy blisko jest przystanek autobusowy lub linia metra.

Posługując się przykładem mieszkań w Koszalinie znalazłem kilka naprawdę świetnych lokalizacji.

Lokalizacje te są w centrum miasta z pełną infrastrukturą drogową i garażami. Nowe mieszkania charakteryzują się wysoka jakością wykończenia. Decydując się na zakup mieszkania w centrum miasta mamy prawie 100% pewność, że za 5 lat nie przebiegnie koło naszego mieszkania nowa obwodnica lub autostrada.

Układ mieszkania

Czynnikiem decydującym o zakupie mieszkania powinna być funkcjonalność. Przed dokonaniem wyboru powinniśmy przeanalizować wszystkie strefy.

Mieszkanie składa się z kilku stref:

  • strefa wejścia
  • salon
  • sypialnia
  • pokoje dla dzieci
  • łazienka

Strefa wejścia powinna być wizytówką każdego mieszkania, ponieważ to tutaj powstają pierwsze wrażenia i odczucia gości. Przedpokój powinien być zaprojektowany w taki sposób, aby z niego można było dostać się bezpośrednio do każdego pomieszczenia w mieszkaniu. Najczęściej przyjmuje się, że minimalna wielkość strefy wejściowej powinna wynosić około 6 m2. Pozwoli to na uniknięcie tłoku przy powitaniu gości. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest, gdy bezpośrednio przy strefie wejścia umiejscowiona jest garderoba, lub wieszak na odzież wierzchnią. Powinno znaleźć się tu także miejsce na odłożenie bagaży, torby lub zakupów, aby nie potykać się przez nie.

Sypialnia powinna znajdować się w miejscu oddalonym od hałasu i gwaru pozostałych domowników, gdzie goście z reguły nie mają wstępu. Dojście do każdej sypialni powinno być tak zaprojektowane, aby można było dostać się do nich nie przeszkadzając innym osobom.

Salon jest drugim najważniejszym pomieszczeniem w domu. Jest to miejsce gdzie spędzamy większość dnia. Odpoczywam po pracy oraz przyjmujemy gości. Bardzo ważne jest aby sprawdzić podczas wyboru mieszkania czy nasz nowy salon jest ustawny, jakie meble się w nim zmieszczą, czy znajdzie się w nim miejsce na nasze sprzęty (sprzęt Hi-Fi, telewizor itp).

Wybierając pomieszczenia na pokoje dziecięce musimy podjąć decyzję czy będą to również ich pokoje zabaw, czy tylko sypialnie, bo od tego będzie zależała ich powierzchnia. Pokoje dla dzieci jednak nie powinny mieć mniej niż 10 m2, a każde dziecko powinno mieć własną szafę i biurko.

Zobacz również:

czy stać na na kredyt na mieszkanie

Mieszkanie na kredyt czy za gotówkę?

Zakup mieszkania, bez względu na to czy myślimy o mieszkaniu przeznaczonym na nasze potrzeby czy o inwestycji z zamiarem jej późniejszego wynajmu lub sprzedaży, stanowi jedną z najważniejszych decyzji w życiu każdego nabywcy. Poza decyzjami co do rozmiarów, lokalizacji i aranżacji nieruchomości, niezwykle ważną kwestią jest sposób finansowania jej kupna. O wyborze mieszkania pisaliśmy w artykule: „na co zwrócić uwagę przy wyborzeCzytaj dalej

Meble do kuchni.

Kuchnia to serce każdego mieszkania bądź domu. Spędzamy w niej dużo czasu w ciągu dnia – nie tylko na gotowaniu. Jakie meble do kuchni? Niezależnie od tego czy Twoje mieszkanie wyposażone jest jedynie w aneks kuchenny czy też kuchnia jest osobnym pomieszczeniem – warto dołożyć wszelkich starań, aby przestrzeń ta była nie tylko funkcjonalna i praktyczna, ale i atrakcyjna podCzytaj dalej